Nadpis článku znie skutočne ako nejaký „clickbait“, ale verte mi nie je tomu tak. Nakoľko sa mi začali množiť otázky k mojim predošlým blogom ohľadne cashback karty, rozhodol som sa pripraviť túto krátku sumarizačnú recenziu riešenia, ktoré používam ja osobne. Nie som žiaden krypto nadšenec ani technický geek a moje primárne rozhodnutie využívať tento nástroj vyplývalo primárne s vynikajúcej cashback karty od VISA spolu s pripojenými benefitmi. Sekundárne som si tiež začal postupne budovať pozíciu v rôznych kryptomenách v rámci svojej alternatívnej časti portfólia. Áno vidíte správne. Kryptomeny považujem ja osobne za vysoko rizikový a špekulatívny nástroj a preto by to malo byť podľa mňa len „korením“ celého investičného portfólia a nie jeho hlavnou zložkou.

Chcem tiež jasne zdôrazniť, že túto recenziu sa snažím napísať čo najviac objektívne a zvýrazniť tak plusy ako aj mínusy celého riešenia, ako som ich postrehol počas celej doby môjho používania. Mojim primárnou pohnútkou teda nie je odporúčací kód v závere tohto článku, ktorý môžete využiť na získanie bonusu tak pre seba ako i pre mňa. Ten vnímam len ako poďakovanie od Vás za túto recenziu a môj čas, ktorý som jej venoval. Poďme teda rovnými nohami do recenzie a mojich odporúčaní v súvislosti s cashback VISA kartou od Crypto.com.

Crypto.com je platforma nielen pre kryptomeny, za ktorou stojí skúsený tím okolo Krisa Marszaleka. Pozrite sa na priložený link, že sa nejedná o „garážovú firmu“. Crypto.com založili v júni 2016 Kris Marszalek (CEO), Rafael Melo (CFO), Gary Or (CTO) a Bobby Bao (Head of Corporate Development. Sídli v Hongkongu a v súčasnosti má tím asi 350 ľudí.

Nedávno oznámili, že majú 3 milióny používateľov po celom svete, pričom 2 milióny ľudí dosiahli len pár mesiacov predtým. Crypto.com ponúka skutočne veľa možností a v prípade záujmu budem ďalej písať aj o jej pokročilých funkciách, nakoľko sa už považujem za jej pokročilého užívateľa. Umožňuje Vám nielen získavať cashback pri platbe kartou spolu s výbornými benefitmi, ale aj ukladať, úročiť, prevádzať a vymieňať medzi takmer 90 kryptomenami a miestnou menou (napr. GBP, EUR a USD). S kartou VISA od spoločnosti Crypto.com môžete svoju zaplatiť aj kdekoľvek, kde je VISA bežne akceptovaná na celom svete a získať tak až 8% cashback podľa úrovne Vašej karty. Z môjho pohľadu sa jedná o najlepšiu debetnú kartu s cashbackom a benefitmi v EÚ, ktorá Vám zároveň otvorí user friendly spôsobom bránu do sveta kryptomien.

Hlavné výhody Crypto.com

 • Rýchle overenie a zriadenie účtu (do 5 minút)
 • Skvelá in app zákaznícka podpora 24/7 akú málokde nájdete v podobných projektoch.
 • Nakúpte a predajte 89 kryptomien za skutočný výmenný kurz bez akýchkoľvek poplatkov.
 • Vedenie účtu Crypto.com je zdarma
 • Kvalitná kovová debetná karta VISA bez poplatku – nutné len urobiť tzv. „stake“ t.j. na 6 mesiacov uložiť a úročiť potrebný objem CRO (ich vlastný utility token) v aplikácii
 • Až 8% cashback pri každom použití karty VISA. Cashback sa pripisuje v CRO, ktoré sú konvertibilné na bežnú menu resp. iné kryptomeny.
 • Ďalšie výhody napríklad 100% vrátanie mesačnej platby za služby Spotify, Netflix a Amazon Prime – podľa úrovne vybranej karty
 • Supercharger – grátis zapojenie do programu ťaženia rôznych kryptomien počas kampaní
 • Syndikáty – pravidelné mesačné kampane na získanie 50% zľavy na novo uvádzané kryptomeny do aplikácie Crypto.com
 • Úrokové sadzby pri uložení kryptomien v aplikácii až do výšky 12% p.a.
 • Dotácia karty VISA cez iné platobné karty alebo SEPA platbu zdarma
 • „User friendly“ aplikácia a vysoká úroveň bezpečnosti
 • Rýchly rast na trhu – už viac ako 3 milióny užívateľov
 • Platby v menách za medzibankové prepočtové kurzy
 • Program pravidelného dokupovania hlavných kryptomien – výborné pre dlhodobých „Buy and Hold“ investorov do kryptomien

 Hlavné nevýhody crypto.com

 • Vysoká volatilita (výkyv ceny) CRO v čase – ostatne ako u iných kryptomien
 • Dlhšie čakacie doby (niekde až 60 dní) na vydanie karty VISA a absencia virtuálnej karty
 • Ak chcete odomknúť najvyššie úrovne kariet a benefitov musíte vložiť na stake veľa CRO.
 • Nemožnosť priameho pridania karty do Apple pay (rieši sa cez aplikáciu Curve ak to niekto skutočne potrebuje)
 • Existujú aj výluky z cashback programu
 • Niektoré slovenské banky blokujú dotáciu aplikácie cez svoju kartu – musíte využiť SEPA platbu
 • Plné KYC procedúry ako v banke – mne osobne nevadili ale viem, že „kryptosvet“ to nemá rád

Prehľadné porovnanie jednotlivých úrovní kariet a benefitov

Zdroj: https://crypto.com/en/cards.html

Ako to teda vlastne celé funguje ?

Celý princíp je veľmi jednoduchý. Po nainštalovaní aplikácie a finalizácie celého registračného procesu (cca 5 min.), si priamo v aplikácii vyberiete o akú VISA kartu máte záujem. Následne musíte nakúpiť cez Vašu bankovú kartu príslušný objem CRO a tie „zamknete“ na 180 dní v aplikácii tzv. „staking“. Takto uložené CRO nestratíte len si ich uzamknete za 180 dní a dostávate na nich aj úročenie podľa výšky úrovne karty. Všetko sa deje jednoducho a intuitívne v rámci aplikácie. Potom už len počkáte kým Vám dorazí poštou vydaná VISA karta, ktorú si v aplikácii aktivujete a viete začať využívať nielen cashback pri platbách, ale aj všetky s tým spojené ostatné benefity (napríklad preplatenie mesačných poplatkov za Spotify alebo Netflix v plnej výške atď.). Vydanie kariet bohužiaľ vzhľadom na obrovský záujem a rast užívateľov v EÚ pokulháva, ale v novembri 2020 sa „ľady pohli“ k lepšiemu a rýchlosť doručenia kariet sa výrazne zlepšila. Následne už len stačí platiť cez internet alebo v obchodoch VISA kartou a príslušný cashback Vám bude okamžite pripísaný na Váš CRO účet v aplikácii. Takto akumulované CRO môžete buď meniť za iné kryptomeny, nadotovať si spätne VISA kartu, posielať v rámci iných užívateľov, platiť s nimi v obchodoch (rozbieha sa naplno hlavne v USA), prípadne využiť na pokročilé funkcionality ako Supercharger alebo Syndikáty.

Jednoduchý príklad:

Povedzme, že cena CRO je 0,05 EUR. Vybrali ste si červenú VISA kartu s 2% cashbackom a 100% preplatením poplatku za Spotify. To si vyžaduje zakúpiť a uzamknúť 5.000,- CRO a teda budeme musieť do toho „investovať“ cca 250 EUR. Následne keď dorazí karta – nabijete si ju napríklad 200 EUR a urobíte nákup za 100 EUR, tak Vám z debetnej karty odpíšu 100 EUR a zároveň pripíšu cashback 100 EUR * 2% = 2 EUR a pri cene 1 CRO = 0,05 EUR teda pripíšu 20 CRO na Váš účet. Tieto máte hneď voľné a k dispozícii. Ak zaplatíte tou istou kartou mesačný poplatok Spotify napríklad 8 EUR, tak Vám pripíšu 100% v CRO naspäť – t.j. 8/0,05 EUR = 160 CRO.

Vo finále to môže na Vašej karte vyzerať aj takto:

Čo musím teda spraviť ak to chcem využívať ?

 • V prvom rade je potrebné stiahnuť si aplikáciu do mobilu a absolvovať registračný proces
 • Ak sa Vám táto recenzia a môj blog páči, budem rád ak využijete tento registračný link na získanie 25 USD vstupného bonusu. Bude to prejavom Vašej vďaky za môj čas pri písaní tohto článku. V prípade, že by vyššie uvedený link z nejakého dôvodu nefungoval môžete využiť pri registrácii v appke môj kód: 6bhwpepzjw
 • Následne je potrebné vybrať si príslušnú kartu a urobiť nákup CRO a ich uzamknutie v rámci aplikácie na 180 dní
 • Po doručení a aktivácii karty môžete veselo užívať cashback a všetky výhody spojené s Vašou úrovňou karty.

Zopár slov na záver

Moja osobná skúsenosť s touto fintech aplikáciou a kartou od Crypto.com je výborná a množstvo výhod u mňa prevažuje nad nevýhodami. U mňa osobne sa týmto otvorilo aj okno do alternatívneho sveta investícií do kryptomien a preto využívam vyššiu úroveň karty. Je to ale aj preto, že mám osobnú dôveru v tento konkrétny projekt ako celok a jeho budúcnosť. Verím mu omnoho viac ako nejakému BTC, ETH apod. kde si u 2-3 prevádzok kúpim za to kávu. Tento tím sa snaží spraviť z projektu CRO v budúcnosti ďalší Paypal, aby bol človek takmer kdekoľvek zaplatiť kryptomenov namiesto FIAT a to bez zbytočných poplatkov. Áno uznávam kryptomeny ako BTC, ETH, LTC sú schopné zarobiť každý deň 10%+ , ale rovnako aj prerobiť v tom istom tempe. Takže je to gambling z môjho pohľadu. Keď si teda spočítam pre a proti, ja osobne som zatiaľ nenašiel vo svete lepšiu caschback kartu, spojenú s benefitmi, ktoré človek aj reálne využije. Ak máte inú skúsenosť prosím napíšte do komentárov a rád sa sám naučím niečo nové, lebo nikto z nás nemá „patent na rozum“.

Ako som však uviedol na úvod, ja osobne alokujem do tejto alternatívnej investície len zlomok svojho portfólia – cca 3%. CRO je však vysoko volatilné, tak ako iné kryptomeny. Stoja preto za zváženie a rýchlu návratnosť v cashbacku hlavne prvé 2-3 karty. V prípade, že bude o túto tému záujem, budem sa v neskorších príspevkoch venovať aj pokročilým funkcionalitám aplikácie Crypto.com, ktoré ešte viac celý projekt vedia zatraktívniť.

V prípade otázok a nejasností ma pokojne kontaktujte ak budem vedieť rád poradím. Tak „hurá“ do míňania, ktoré nás tak či tak čaká a konečne nám za to aj niekto aspoň niečo zaplatí späť a dá nám k tomu nejaké užitočné benefity.  


Disclaimer: Investovanie a obchodovanie na burze ako aj iných popisovaných investičných produktoch nesie svoje riziká. Na tejto webovej stránke nedávam žiadne investičné odporúčania alebo rady, neposkytujem žiadne investičné poradenstvo, prezentujem iba vlastné názory, postrehy, skúsenosti a myšlienky. Dôsledne odporúčam každému urobiť si vlastnú analýzu pred uskutočnením akéhokoľvek investičného rozhodnutia či už na burze alebo mimo nej, prípadne sa poradiť s profesionálom. Nenesiem zodpovednosť za Vaše investičné rozhodnutia.