Pridávam ešte zopár praktických rad na základe často opakovaných otázok:

V mojom poslednom článku ako sa stať „Cash back king/queen“ mi prišlo viacero otázok a preto na nich odpoviem touto formou mini blog príspevku.

  • Curve aplikácia Vám vytvorí automaticky kartu Curve cash, kde Vám pripíše 5 GBP vstupný bonus a potom cashback za tých 90 dní na tie 3 vybrané obchody. Kliknite na tu červenú kartu a zaškrtnite tam kolónku „Use automatically“ a potom ak budete mat aj zapnutú defaultne napríklad VISA CRO, ale robíte nákup, ktorý Vám Curve cash karta pokryje, strhne to hneď z nej = free money.

  • Ak Vám niekde neprejde karta, že nedostatok prostriedkov, choďte len do Curve a pozrite, či nemáte omylom vybranú nejakú kartu, čo nemá dosť voľných prostriedkov – mne sa to občas stalo. Defaultne mám vybranú VISA CRO.

  • VISA CRO sa dá dotovať bez poplatku z Vašej bankovej karty – je to bežná debetná karta = môžete minúť len to, čo mate na nej – nebojte sa žiadnych prečerpaní a úrokov. VISA CRO je kompletne bez poplatkov. Niektoré banky sa Vás snažia „chrániť“ (alebo sa skôr boja normálnej konkurencie ?) a zablokujú prevod kartou na VISA CRO. Potom to môžete vyriešiť bežnou SEPA platbou pri depozite na VISA CRO.

  • Kurz CRO skáče hore /dole, aj keď posledné dva mesiace je viac ustálený. Každopádne Vás 6 mesačný Stake depozit v CRO za kartu podlieha tejto fluktuácii. Ak nemáte dôveru v dlhodobý pozitívny trend toho projektu (čo ja osobne určite mám a vidím to konečne ako prvú krypto menu čo sa snaží reálne spustiť platenie v krypto všade po svete v obchodoch /eshopoch), môžete si pokojne vždy CRO z cashbacku vždy premeniť naspäť na EUR a nadotovať s tým Vašu VISA CRO na opätovné míňanie.

  • Tipli / Plna peňaženka – ja mam nahodená oba systémy a čerpám tie výhody čo sú najlepšie v danom nakúpe. Mam nahodene aj plugins do prehliadača. Plna peňaženka je podľa mňa lepšia – ma dokonca spoluprácu s Heureka a hneď vidíte pri porovnaní cien akú zľavu / cashback Vám vie plna peňaženka ponúknuť. Ma tiež VIP tiers čo Tipli nemá a keď urobíte za mesiac viac ako 5 nákupov cez nich zvýšia Vám cashback o +10% z bežnej cashback sumu čo poskytujú. Takže odporúčam využiť oba systémy a nastaviť si u nich newsletters nech viete o dobrých novinkách, akciách.

https://www.tipli.sk/p/1848688

https://www.plnapenazenka.sk/peniaze-spat/856816/

  • Ak mate Ruby red CRO kartu a chcete Spotify grátis (mne preplácajú 8,99 EUR rodinný paušál na Spotify) – stačí ak dáte do úhrady za Spotify VISA CRO kartu tzn. cashback dostanete hneď po úhrade mesačného paušálu Spotify z VISA CRO. Bohužiaľ, milé Spotify vidí že VISA CRO je vydaná v UK a tak Vás núti prepnúť sa na UK balík, ktorý je však drahší – dá sa to ale pokojne obísť a to ak mate Paypal, zvoľte túto možnosť úhrady za Spotify a na Paypal pridajte predvolenú kartu na úhrady VISA CRO alebo Curve ak ju využívate s prepojenou VISA CRO. Potom už Spotify nerieši nič. POZOR Paypal vždy ale strhne cash zostatok na účte Paypal, až potom ide na kartu, takže tam jednoducho majte 0 EUR ako mam ja a len pripojenú VISA CRO / Curve kartu na úhrady.

  • Vždy využívajte Curve alebo VISA CRO pri platbe v inej mene ako EUR. Ich prepočtové kurzy sú o 4-6% lepšie ako to, čo Vám naúčtuje Vaša banka pri Vašej karte. Verte mi a pokojne si to skúste. Detto ak kupujete niečo na Ebay, Aliexpress, platíte za hotel v Chorvátsku, alebo mimo EUR zónu a obchodník sa Vás spýta v akej mene to naúčtovať – povedzte VŽDY v lokálnej mene a VISA CRO Vám urobí výmenný kurz lepší aj o 10% v niektorých prípadoch. Kamarát pri tejto mojej rade ušetril 250 EUR len pri platbe za ubytovanie v Chorvátsku.

  • Ak používate Curve a máte tam podradenú VISA CRO prepnite si v jej menu na EUR z GBP aj napriek upozorneniu od Curve a zapnite možnosť medzinárodných platieb na VISA CRO v appke crypto.com aby Vám fungovala aj v zahraničí alebo zahraničných eshopoch.

Toľko na dnes snáď som vyčerpávajúco zodpovedal všetky opakujúce sa otázky. Ak mate niečo navyše pýtajte sa rad poradím. Prajem teda o trošku veselšie míňanie s cashback systémom ala Roman.

A na záver jedna povzbudivá vec z posledného telefonátu ku kvartálnym výsledkom spoločnosti VISA. VISA CEO Al Kelly označil projekt crypto.com, ako ich kľúčovú platformu a partnera v oblasti kryptomien. Viac sa môžete dozvedieť od 12:40 min na tomto linku: https://investor.visa.com/events-calendar/Event-Details/2021/Q1-2021-Visa-Inc-Earnings-Conference-Call/


Disclaimer: Investovanie a obchodovanie na burze ako aj iných popisovaných investičných produktoch nesie svoje riziká. Na tejto webovej stránke nedávam žiadne investičné odporúčania alebo rady, neposkytujem žiadne investičné poradenstvo, prezentujem iba vlastné názory, postrehy, skúsenosti a myšlienky. Dôsledne odporúčam každému urobiť si vlastnú analýzu pred uskutočnením akéhokoľvek investičného rozhodnutia či už na burze alebo mimo nej, prípadne sa poradiť s profesionálom. Nenesiem zodpovednosť za Vaše investičné rozhodnutia.